top of page

na wodzie - kitesurfing                    na ladzie -  buggy kiting

w zimie - snowkiting                        gdy nie wieje - horse-waking

Szkolenia

Fundacja Strefa Mocy realizuje projekty nauki pilotażu latawców powerkite, także dla młodzieży.

 

Program szkoleń obejmuje szkolenie intro: naukę pilotażu latawców treningowych –wstęp do nauki kitesurfingu, landkitingu i snowkitingu.

Uczymy co to jest latawiec, dlaczego wznosi się w powietrze i ma moc pociągową,z czego się składa, jak sterować latawcem, jak bezpiecznie lądować.             Pokazujemy profesjonalną jazdę za latawcem na desce mountainboard i trójkołowych wózkach buggy oraz widowiskowe skoki ;)

 

Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy raz nauczyciel wychowania fizycznego.

 Po naszych zajęciach GWARANTUJEMY naukę podstawowego posługiwania się latawcem treningowym powerkite. Szybkość postępów zależy w głównej mierze

od warunków wiatrowych i chęci uczestników. Latania latawcem powerkite

może się nauczyć KAŻDY, bez względu na wiek, predyspozycje i warunki fizyczne.

Wystarczy chęć i wytrwałość.

 Na czas szkoleń uczestnikom zostaje udostępniony sprzęt (latawce, trapezy, bary, kaski, osprzęt) odpowiednio dobrany do wagi i postępów. 

Zajęcia dla młodzieży są zazwyczaj bezpłatne.

ZAWSZE wymagamy indywidulnego uzgodnienia dostępności bezpłatnych szkoleń i uzgodnienia terminu telefonicznie pod ne tel. 785 400 302

Imprezy

Mierzeja Wiślana to miejsce, które kilka lat temu zaistniało na mapie najbardziej atrakcyjnych imprez latawcowych w Polsce.

Zimowe zawody snowkitingowe pn. „Weekend na lodzie” organizowane w Krynicy Morskiej z roku na rok stają się coraz bardziej profesjonalnym wydarzeniem sportowym. Rywalizacja na zamarzniętej tafli Zalewu Wiślanego przyciąga zawodników z całego kraju, a Mierzeja Wiślana staje się obowiązkowym punktem zimowych wypraw latawcowych. Hotel Krynica i Warszawskie Towarzystwo Kite zapewniają wysoki poziom sportowy i organizacyjny przedsięwzięcia. Od trzech lat Fundacja Strefa Mocy włącza się w przygotowanie eventu.

W tydzień po Weekendzie na lodzie w Kątach Rybackich miłośnicy snowkitingu spotykają się w luźniejszej atmosferze już bez współzawodnictwa, żeby wspólnie nacieszyć się ogromną powierzchnią Zalewu.  Obowiązkowym punktem programu spotkania jest wyprawa do stawy lub na przeciwległy brzeg do Fromborka czy Kadyn. Na pomysł przedłużenia lodowej fiesty z latawcami wpadliśmy dwa lata temu. Wtedy na spotkanie do portu w Katach przybyło kilkunastu snowkiterów, w tym roku zjawiło się kilkadziesiąt osób. Mamy nadzieję, że event będzie się rozwijał i sprawi, że jeszcze więcej pasjonatów zimowych sportów latawcowych odwiedzi Mierzeję Wiślaną.

Poza zorganizowanymi imprezami bardzo często spontanicznie zbiera się mniej lub bardziej stała grupa zapaleńców, która wykorzystuje dogodne warunki panujące w naszej okolicy. Zazwyczaj są to osoby z powiatu nowodworskiego, Elbląga, Trójmiasta czy z Mazur. Zawsze chętnie gościmy nowe osoby, które chcą do nas dołączyć. To dla nas duża radość, kiedy w Sztutowie, w Krynicy albo na łące w Tujsku widzimy kajty i zadowolonych riderów.

Spoty

Mierzeja Wiślana i jej najbliższe okolice to świetne miejsce do uprawiania sportów latawcowych w każdej odmianie. Panujący tu klimat, bliskość natury, brak tłoku i świetne warunki sprawiają, że jest to miejsce dla wymagających i poszukujących nieoczywistych miejsc riderów, którzy coraz częściej eksplorują Polskę w poszukiwaniu dobrych miejscówek poza znanymi kurortami.

Płytkie wody Bałtyku, łagodne zejścia i szerokie piaszczyste plaże zapewniają dobre warunki dla wymagających kitesurfingowców, którzy nie obawiają się wzburzonych fal. Spokojniejsze i płytsze wody Zalewu Wiślanego  z dojściem w Krynicy Morskiej są odpowiednie przy wiatrach południowych.

Landkiting można tu uprawiać na plażach oraz na obszernych otwartych łąkach (np w Tujsku, pod wiatrakami).

Zima to czas, kiedy zamarza Zalew Wiślany tworząc bezkresną przestrzeń, która staje się areną zawodów, tripów i wypraw snowkitingowych. Najbardzej popularne zejścia na lód znajdują się w porcie w Kątach Rybackich i Krynicy Morskiej (przy Hotelu Krynica)

 

Większość spotów na Mierzei Wiślanej zapewnia dogodne warunki i zazwyczaj darmowe parkingi (poza sezonem letnim).

Mierzeja Wiślana jest objęta siecią kamer internetowych, które na bieżąco ilustruje warunki pogodowe. 

DSC_0815
DSC_0819
DSC_0827
DSC_0533
DSC_0494
DSC_0578
17506367_1871065363174426_483817851_n
DSC_0510
DSC_0456
DSC_0499
DSC_0462
DSC_0474
DSC_0121
DSC_0127
DSC_0448
landkiting (15)
landkiting (13)
landkiting (12)
landkiting (9)
landkiting (7)
landkiting (1)
landkiting (8)
landkiting (6)
landkiting (5)
DSC_0353
DSC_0757
DSC_0770
DSC_0637
DSC_0651
DSC_0869
DSC_0862
DSC_0358
DSC_0554
DSC_0093
DSC_0096
DSC_0347
DSC_0063
DSC_0322
WNL(17)
WNL(20)
WNL(19)
WNL(11)
Zamglone Stoki
bottom of page