Warsztaty

Prowadzimy warsztaty budowania i puszczania latawców z różnych okazji i dla różnych grup wiekowych.  

 

„Latawce wolności” - projekt z okazji 25 rocznicy Wyborów ’89 został wybrany jedną z 15 najlepszych inicjatyw europejskich upamiętniających to wydarzenie. Podczas  warsztatów „Żuławskie latawce” razem z Klubem Nowodworskim propagowaliśmy tradycję i kulturę Żuław. W lecie na Wyspie Sobieszewskiej stworzyliśmy strefę latawców, w której prowadziliśmy rodzinne warsztaty umilając plażowanie przybyłym turystom.

 

Nasze zajęcia organizujemy przy najróżniejszych okazjach: zabaw sołeckich, festynów szkolnych, lokalnych świąt (Święto Pieczonego Dzika w Krynicy Morskiej), a nawet na piknikach korporacyjnych, bo każda okazja do zabawy z  latawcami jest dla nas dobra!

W ramach działalności odpłatnej Fundacji prowadzimy pokazy i różnorodne zajęcia w formie warsztatów. Nasze umiejętności i doświadczenie pozwoliły na przygotowanie bardzo ciekawej oferty dla szerokiej grupy odbiorców, która na pewno Państwa zainteresuje.

Zaufali nam:

Pokazy

Oprócz warsztatów organizujemy pokazy latawców. 

Posiadamy szeroką gamę latawców najróżniejszych rodzajów: tradycyjne chińskie latawce wykonane ręcznie, starojapońskie latawce bojowe rokkaku, nowoczesne latawce pokazowe w kształcie zwierząt, ruchome rotory i turbiny, wielobarwne motyle i kilkunastometrowa ośmiornicę, która przy odpowiednich warunkach wiatrowych wieńczy nasze pokazy. Latawce dostosowujemy do warunków wiatrowych i terenu, na którym odbywa się pokaz. Zazwyczaj tworzymy je samodzielnie opracowując nowe wzory. Współpracujemy z grupą BB Kite Buggy, która często towarzyszy nam w pokazach prezentując swoje oryginalne latawce.

Eventy

W Sztutowie i Kątach Rybackich wrześniową tradycją stał się już KITEWEEKEND, czyli weekend z latawcami, podczas którego prezentujemy najróżniejsze rodzaje latających konstrukcji. Impreza w formie rodzinnego pikniku z latawcami.

Z naszymi latawcami jeździmy także na wszystkie najważniejsze festiwale i imprezy:

Międzynarodowy Festiwal Latawców w Łebie - największa impreza latawcowa w Polsce gromadząca ponad stu uczestników z całego świata, zainicjowana przez Wiesława Gwizdałę, odbywający się na łebskiej plaży pod konie sierpnia.

Karnawał Latawców organizowany przez Gdański Archipelag Kultury "Wyspa Skarbów na Wyspie Sobieszewskiej" każdego roku z innym motywem przewodnim: Fruwające  Ryby, Taniec Owadów.

 

W 2014 roku zorganizowaliśmy Amber Kite Festiwal w Mikoszewie, który zgromadził ponad 30 uczestników z całej Europy, nie zyskał jednak przychylności i wsparcia lokalnych władz i nie jest kontynuowany :(.

OFERTA

warsztatów i pokazów

latawcowych

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Vimeo Icon

          ​Fundajca Strefa Mocy  | 82-110 Sztutowo   ul. Rozana 4

KRS 0000527491  |  NIP 579 225 45 39  |  REGON 360669483

Konto: Bank Spółdzielczy w Stegnie: 60 8308 0001 0003 5145 2000 0010

© 2023 by Anna Milarska. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now